Przed budynkiem, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia, wyznaczone jest jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Przed wejściem głównym do Urzędu został zainstalowany system przywoławczy CALL-HEAR, który ułatwia dostęp do budynku każdemu, kto ma trudności w samodzielnym poruszaniu się. Po naciśnięciu przycisku na panelu umieszczonym na drzwiach wejściowych system informuje ochronę, że przed wejściem do budynku znajduje się osoba potrzebująca asysty. Ponadto jednostki alarmujące (nadajniki) zamontowane zostały na półpiętrze 1 w toaletach dla interesantów (damskiej i męskiej), co umożliwia błyskawiczną reakcję w sytuacjach nagłych i awaryjnych.
Wszystkie piętra budynku są dostępne za pomocą windy, która znajduje się na wprost drzwi wejściowych do budynku.
Na parterze po prawej stronie od wejścia znajduje się Punkt Informacyjny i Kancelaria.
W Punkcie Informacyjnym oraz na I piętrze budynku w punkcie obsługi osób z niepełnosprawnościami (po prawej stronie od wejścia na I piętro) zainstalowano pętle indukcyjne, których celem jest wspomaganie słyszenia dla osób słabosłyszących (z aparatami słuchowymi).
W swobodnym poruszaniu się wewnątrz budynku pomagają kontrastowe oznaczenia.
Dla osób niewidomych lub słabowidzących na każdym piętrze Urzędu, półpiętrach oraz w Klubie 3K zostały zamontowane plany tyflograficzne wyposażone w nadajniki nawigujące YourWay.
Plany zawierają informację na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, która dla osoby niewidomej jest dostępna poprzez dotyk za pośrednictwem form przestrzennych oraz opisów w alfabecie Braille'a. Dla osób słabowidzących zastosowano czytelną i kontrastową grafikę.
Ponadto uruchomiony został system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT, który wspomaga orientację przestrzenną oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.
Toalety znajdują się na półpiętrze 1 i są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do toalet można dostać się schodami lub windą.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Warunkiem wejścia na teren budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Kontakt z Urzędem możliwy jest za pośrednictwem następujących środków komunikacji:
- telefonicznie: 25 794 32 13 (Punkt Informacyjny)
-
pocztą elektroniczną: sekretariat@siedlce.praca.gov.pl , wasi@praca.gov.pl
-
listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach, ul. K. Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce
-
osobiście w Urzędzie, godziny obsługi klientów:
8.15 - 16.00 – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
8.15 - 12.00 – środa.
Osobom z dysfunkcją słuchu i mowy, które zamierzają skorzystać z usług Urzędu, zapewniamy pomoc w komunikowaniu się z pracownikami poprzez tłumacza języka migowego (instrukcja na ten temat znajduje się w załączniku na końcu tekstu).8.15 - 12.00 – środa.
Na wniosek klienta Urzędu istnieje mozliwość komunikacji w innej formie. Po złożeniu wniosku (wzór wniosku na końcu strony) zostanie udzielone indywidualne wsparcie i pomoc w załatwieniu sprawy przy użyciu dostępnych w Urzędzie środków komunikacji lub w innej formie wskazanej przez osobę ze szczególnymi potrzebami.
Film o działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach w polskim języku migowym PJM oraz z napisami
Działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach
Osoba niepełnosprawna bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności ma prawo zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach i uzyskać status osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy oraz korzystać z różnych form aktywizacji zawodowej oferowanych przez Urząd.
Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach realizując ustawowe zadania na rzecz osób niepełnosprawnych świadczy w szczególności następujące usługi i instrumenty rynku pracy:
- pośrednictwo pracy,
- poradnictwo zawodowe i informacja zawodowa,
- pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy,
- dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- szkolenia,
- staże.
Informacja o Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach w języku łatwym do czytania ETR (czytaj więcej)